اخبار > اومیت وورال رئیس جامعه مسلمانان اتریش شد  چاپ        ارسال به دوست

اومیت وورال رئیس جامعه مسلمانان اتریش شد

 

آپ آ؛ 8 دسامبر 2018

جامعه مسلمانان اتریش روز شنبه 8 دسامبر، اومیت وورال را به عنوان رئیس جدید انتخاب کرد. وی در اولین سخنرانی خود به­عنوان رئیس این جامعه به مساله اتحاد و همبستگی و نیز دوره اصلاحات در این جامعه پرداخت. او گفت: "جامعه مسلمانان باید بهتر شود. مسلمان اتریش این انتظار را از ما دارند. خود ما هم می­دانیم و مطالبه ما هم همین است که همگی با هم تلاش کنیم و آینده­ای مطمئن بسازیم. ما نه تنها در برابر مسلمانان، بلکه در برابر کل جامعه اتریش مسئولیم و نمی­توانیم از برآورده­کردن این انتظارات ناامید شویم. بنابراین اهداف ما از این قرارند: اصلاح­کردن، بهتر شدن، و تخصصی بودن".

وورال به­عنوان مرکز ثقل دیگری که باید  بر روی آن کار کرد، از نژادپرستی ضدمسلمانان نام برد. وی گفت: "این مسأله­ای نگران­کننده است که باید با آن مواجه شویم. ما تنها وقتی می­توانیم بر این مسأله فائق آییم که در داخل جامعه مسلمانان با هم متحد باشیم و دست در دست هم با کل جامعه اتریش، در برابر هر گونه افراط­گرایی مبارزه کنیم.  ما نمی­توانیم اجازه دهیم که افراط­گرایان ضربه­ای به جامعه اتریش بزنند و مایه تفرقه ما در جامعه از یکدیگر شوند".

 رئیس جدید جامعه مسلمانان اتریش در سخنرانی خود از انتخاب­کنندگان به خاطر اعتمادی که به او کرده­اند، تشکر کرد.

اومیت وورال 36 ساله، حقوقدان و ساکن وین است. او متاهل و صاحب سه فرزند است. وورال از سال 2016 رئیس «هیئت شورا» بود. رئیس جدید جامعه مسلمانان اتریش روز دوشنبه، 10 دسامبر 2018، ساعت 11 در کافه لاندتمان نخستین کنفرانس خبری خود را برگزار خواهد کرد. 

 


١٧:٢٤ - پنج شنبه ٢٩ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٠٢٦٦    /    تعداد نمایش : ٩٠